وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

رییس دادگستری استان مرکزی جزئیات پرونده مالی شهرداری اراک راتشریح کرد
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱۳
 

رییس کل دادگستری استان مرکزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اراک جزئیات پرونده مالی شهرداری این شهر را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'حکمتعلی مظفری' گفت: بر اساس این پرونده عده ای دلال به بدنه شهرداری نفوذ کردند و دستگاه قضایی در حال پیگیری پرونده است.

وی ادامه داد: در این راستا 25 نفر دستگیر شدند، که شش نفر بعد از تکمیل تحقیات، همان روز آزاد، تعداد دیگری از این افراد مدت زمانی را در بازداشت بودند و با قرار تامین مناسب و وثیقه آزاد شدند و برخی دیگر هنوز در بازداشت هستند.


حجت الاسلام مظفری تصریح کرد: بخشی از تخلفاتی که در شهرداری اراک صورت گرفته به واسطه امتیازات تبانی با مسوولان آن بخش بوده و میلیارد ها تومان بر اثر این امتیازات به جیب عده ای خاص رفته است.

وی گفت: دستگاه قضایی با جدیت به دنبال بازگرداندن پول بیت المال است و امیتازات داده شده باید ابطال شود، اما کار قضایی نیاز به فضایی آرام دارد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: بحث بیت المال، تضییع حقوق عامه است، و این مهم از حساسیت بالایی برخوردار است، لذا براساس قانون ؛ با تکمیل تحقیقات و صدور رای قطعی توسط دادگاه ، موارد به مردم اطلاع رسانی می شود.

حجت الاسلام مظفری عنوان کرد: تحقیقات از تعداد دیگری هم در این خصوص در دستور کار قرار دارد، اما این افراد خیلی موثر نبوده و دخالت مستقیم در پرونده ندارند که پرونده آنان تفکیک شده و طبق روال قانونی برخورد خواهد شد.

وی گفت: دادگستری منتظر اعلام نظرات کارشناسان مربوطه در خصوص میزان امتیازات و آخرین رقم خسارت به بیت المال است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود: هم چنین، یک باند سه نفری دیگر مرتبط با این نهاد دستگیر شده اند که با قاطعیت پرونده رسیدگی شد و برای آنان حکم صادر شده که در مرحله تجدید نظر است و با مشخص شدن حکم قطعی، نتیجه به مردم اطلاع رسانی می شود.

حجت الاسلام مظفری خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان مرکزی به نمایندگی از تک تک مردم از یک ریال بیت المال نخواهد گذشت.

رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود: بحث قضاوت با شایعه و بزرگ نمایی هم خوانی ندارد و باید بر اساس مستندات و عدله، در فضایی آرام و بدون توجه به جو روانی موجود در جامعه باشد.

حجت الاسلام مظفری عنوان کرد: ما نباید اجازه دهیم عده ای در این گونه موارد فضا را متلاطم کنند و در جامعه شایعه سازی کنند.

وی، به همه افراد، نشریات وسایت ها توصیه کرد تا از نشر اکاذیب، تهمت، افترا و دروغ پردازی خودداری کنند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: زمانی که مستندات کامل شود با اینگونه افراد که در جامعه ایجاد بی اعتماد کرده اند ، نیز برخورد قاطع می شود.

رییس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: در این ایام که نفس کشیدن و گفتگو کردن عبادت است، پرداختن به شایعات وتهمت نتیجه ای جز بی اعتمادی مردم به یکدیگر، به مسوولان و خدمتگذاران چیز دیگری نخواهد بود.

وی تاکید کرد: دامن زدن به این مسائل و دروغ پردازی ها گناه بسیار بزرگی است و آثار دیگر این تخریب ها و دروغ پردازی ها، ایجاد نفاق بین مردم است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: نشریات و سایتها و همه در مقابل خداوند و مردم مسوولند و باید مسوول اعمال خود و پاسخگو باشند.

حجت الاسلام مظفری، در بخش دیگری از سخنانش در خصوص دستگیری 18 نفراز اراذل و اوباش گفت: این افراد شرارتهای زیادی داشته اند و به چندین فقره تجاوز به عنف، قتل های متعدد، آدم ربایی، توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی اعتراف کرده اند.

وی، از قدامات بسیار خوب فرماندهی انتظامی استان مرکزی در دستگیری این باند مخوف و خطرناک صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.