وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مهندس شعبانی فرد استاندار مرکزی:تا رفع مشکلات در این استان می مانم
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٢
 

علی اکبر شعبانی فرد، استاندار مرکزی با رد شایعات رفتنش از استان:
تا رفع مشکلات در این استان می مانم
گروه جامعه، مریم عرفانیان: با شفاف شدن فضا، برخی شایعه پردازان رسوا می شوند.
«علی اکبر شعبانی فرد» مدیر ارشد استان مرکزی با انتقاد از فضای سیاسی حاکم بر شهر اراک و بازار داغ شایعات در مرکز استان، بسیاری از آنها را رد کرد و از مردم خواست با سعه صدر بیشتری وارد عرصه شده و شایعات را گسترش ندهند.
استاندار مرکزی در اولین موضع گیری شفاف خود، فضای موجود را حاصل عقده شخصی افرادی دانست که مدتها با برخی مدیران شهری اراک مشکل داشته و مسئله پیش آمده را فرصتی جهت خالی شدن عقده ها ارزیابی کرده اند.
شاید بتوان گفت اشاره استاندار به برخی سخنان، اشاره ای تلویحی به موضع گیری های برخی نمایندگان و مسائل مطرح شده توسط برخی سیاسیون بود که این روزها فضای ناسالمی را در عرصه اطلاع رسانی حاکم کرده اند. البته شعبانی فرد از فرصت پیش آمده در افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح محیط زیست نیز استفاده کرده و به شایعات مطرح شده مربوط به رفتن خود پاسخ داد.


شعبانی فرد در این مراسم گفت: اگر اتفاقی در تشکیلاتی رخ می دهد، بر اساس قانون و ضوابط و شرایط حاکم بر کشور مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و مطمئن باشید اگر کسی تخلف کرده باشد قانونگذار قاطعانه برخورد خواهد کرد. وی افزود: اگر جرم افراد بازداشت شده در پرونده شهرداری اراک اثبات شود، با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد و اگر نه، آنها به کارهای خود باز خواهند گشت که در این صورت برخی شایعه سازان باید پاسخگو باشند.
شعبانی فرد گفت: ما به کسی فرصت نمی دهیم فضا را متشنج کند. مطمئن باشید اگر من هم تخلف کرده باشم، قانونگذار بررسی می کند و اگر جرم ثابت شود، برخورد خواهد کرد. هنوز که جرمی اثبات نشده، پس دلیل این همه شایعه سازی چیست؟
وی گفت: امروز در جایی نیستم که از کسی دفاع کنم، اما می گویم هر چه قانون بگوید. حکومت اسلامی برپا شده و قانون، خودی و غیر خودی نمی شناسد. باید اجازه دهیم تا جرم ثابت شود و بعد بر مسند قضاوت بنشینیم. استاندار مرکزی گفت: در طول نظام اسلامی شاهد بودیم که حتی بعضی افراد که فرزندانشان در مقابل نظام ایستاده بودند، خود حکم آنها را صادر کردند. برای چه گناه دیگران را پاک می کنیم و به خودمان اجازه می دهیم که دیگران را مورد اتهام قرار دهیم. ما با این کارمان، مردم را هم وارد گناه می کنیم.
مدیر ارشد استان با اشاره به برخی شایعه ها پیرامون بازداشت استاندار و معاونانش گفت: عده ای می گویند استاندار را دستگیر کرده اند. اما باید بگویم من چند روزی برای یک ماموریت ویژه، خارج از استان بودم و اصلا بحث بازداشت و احضار مطرح نبوده است. برخی نیز شایعه کرده اند، معاون عمرانی استانداری بازداشت شده است. اینها همه عقده است، عقده های شخصی که بروز کرده است. اما ظاهرا در این میان، مردم نیز درگیر شده اند.
شعبانی فرد افزود: فراموش نکنیم که خدایی هست و باید مراقب اعمال خود باشیم. با مشکلی که برای شهرداری پیش آمده، شاید فقط وقفه ای چند روزه در کار بود. اما اکنون شاهد آن هستیم که به حمدا... شهرداری و شورا به خوبی در سطح شهر خدمات ارائه می دهند.
استاندار مرکزی افزود: من به مسئولان قضایی اصرار داشتم که این مسائل و مشکلات به وجود آمده، زودتر ساماندهی شود تا فضای موجود جولانگاه برخی فرصت طلبان نشود.
وی افزود: متاسفانه برخی سایت ها و نشریات نیز به این حواشی وارد شده و فضای سالمی بر عرصه اطلاع رسانی حاکم نبود. البته امیدوارم با شفاف شدن مسئله، این فضای سنگین کم رنگ تر شود.
وی افزود: صحبت مسئولان، امام جمعه، شورای تامین، دادگستری و نیروی انتظامی این است که نباید کارمندان شهرداری را به دلیل مشکلی که در شهرداری پیش آمده، مورد اتهام قرار داد. وظیفه ما سالم سازی محیط است.
شعبانی فرد تصریح کرد: شهر اراک مخروبه ای 30 ساله بود و ما در این شهر مدیریت بحران کرده ایم. حال چه شده که فعالیت همه را برخی افراد به راحتی زیر سوال می برند. آقایان میری و بیاتیان در زمان مسئولیت خود خالصانه فعالیت کرده اند. این افراد خدمات صادقانه ای داشته اند. نباید خدمت افراد را نادیده گرفت و با بی رحمی آنها را تخریب کرد. وی با اشاره به برخی شایعات پیرامون رفتن خود از استان مرکزی گفت: من هیچ کجا نخواهم رفت و در کنار مردم هستم تا جایی که می توانم نوکری این مردم را می کنم. علیرغم اینکه سه پست دیگر به من پیشنهاد شده، اما در این استان می مانم، چرا که اعتقاد دارم استان مرکزی به خدمات بسیاری نیازمند است و در مدت فعالیت دولت دهم باید برخی از اقدامات ساماندهی شوند.
استاندار مرکزی افزود: طراز کاری من بالاتر از استانداری است و اگر جای دیگری فعالیت می کردم، حداقل پستی که داشتم، پست وزارت بود. اما بین خود و خدای خودم بیعت کرده ام تا مشکلات این استان از جمله فرودگاه، نخاله های دشت اراک، زیر گذرها و روگذرها و مشکلات شهرستان ها و... برطرف نشود، از اینجا نروم. چرا که می دانم اگر فرد دیگری در این مدت باقیمانده از دوران فعالیت دولت دهم به استان مرکزی بیاید، زمان زیادی را باید صرف کند تا با محیط و مشکلات موجود آشنا شود. از این رو با توجه به لطف رئیس جمهور، تصمیم گرفتم این یک سال باقیمانده را در استان مرکزی بمانم.
استاندار مرکزی افزود: برخی افراد دور هم جمع می شوند و می گویند که فلان فرد از این استان می رود. اما هیچ مستنداتی در دست ندارند. چون من، سعی کرده ام سالم زندگی کنم و نوکری این مردم را خالصانه انجام دهم.
وی با انتقاد از سخنان برخی مسئولان در سطح مرکز استان گفت: چه اتفاقی می افتد که افراد، شبانه دور هم جمع می شوند و این شایعات را مطرح می کنند. پرونده این افراد که نزد من روشن است. اگر من آبروداری نمی کردم، معلوم نبود همین افراد اکنون کجاها بودند. من مسئول اسرار مردمم و از خداوند «ستار العیوب» بودن را آموخته ام.
شعبانی فرد گفت: همین افراد که چنین شایعات و سخنانی را منتشر می کنند، چه خدمتی در کارنامه خود ثبت کرده اند، جز اینکه به اهداف سیاسی خاص خود رسیده اند و به شهدا خیانت کرده اند.
وی تصریح کرد: این افراد بگویند چند روز نوکری این مردم را کرده اند؟ چند روز ناراحتی مردم را کشیده و بی خوابی را تحمل کرده اند؟ من که خوب از عملکرد آنها مطلعم.
اگر خداوند بخواهد آبروی کسی را حفظ کند، هیچ دست توانایی بر او نیست و فراموشمان نشود که فردای قیامتی پیش است و همه باید در برابر او پاسخگو باشیم.

منبع: هفته نامه عطر یاس