وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

گروه‌های جهادی دانشجویی استان مرکزی به بخش خنجین اعزام می‌شوند
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٦
 
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان مرکزی از اعزام گروه‌های جهادی دانشجویی استان به روستای خنجین بخش فراهان خبر داد.
داود عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در اراک، تصریح کرد: عصر امروز 40 نفر از دانشجویان اراکی به روستای آرزومند فراهان جهت فعالیت های عمرانی اعزام می شوند.

وی افزود: این اردوهای دانشجویی متشکل از سه گروه برادر دانشجو در قالب 30 نفر تحت عنوان بسیج دانشجویی استان عصر امروز به روستای آرزومند اعزام و به مدت 10 روز به فعالیت های عمرانی و فرهنگی مشغول خواهند شد.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان مرکزی بیان داشت: دانشجویان دانشگاه های اراک، دانشگاه صنعتی و دانشگاه امیرکبیر در این اردوها شرکت دارند و قرار است دانشگاه آزاد و پیام نور اراک نیز در روزهای اخیر به این اردوها جهت فعالیت های عمرانی بپیوندند.


 

عسگری در ادامه با اشاره به اینکه این اردوهای جهادی طبق فرمایشات رهبری با هدف محرومیت زدایی و آشنایی دانشجویان با محرومیت اجرا می شود، گفت: محرومیت زدایی در مناطق مختلف روستاها بسیار است و باید بخشی از آن توسط مسئولان مرتفع شود.

وی با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی باید در فضای رسانه ای قرار گیرند، افزود: رسانه ها، بویژه رسانه ملی باید در جریان کمیت و کیفیت اردوها باشد تا زیرساخت های لازم برای رفع محرومیت های مناطق محروم روستایی توسط مسئولان فراهم شود.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان مرکزی گفت: هدف اصلی از این اردوهای جهادی در جریان قرار دادن مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در استان است که مسئولان استانی در جریان محرومیت ها قرار گیرند و از نزدیک با محرومیت ها آشنا شوند و گامی در جهت بهتر شدن زندگی روستاییان بردارند.

عسگری تصریح کرد: روستای آرزومند شهرستان فراهان در حال حاضر فاقد آب آشامیدنی است و افراد آن منطقه شش ماه است که از آب های بسته بندی شرب که از اداره آب و فاضلاب استان ارسال می شود، استفاده می کنند.

وی ادامه داد: این روستا علاوه بر اینکه فاقد آب آشامیدنی است، 120 خانوار در این روستا جمعیت دارد که 60 درصد از آنان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان مرکزی خاطرنشان کرد: دانشجویان در این مناطق به احداث حمام و اتاق هایی در منازل در این مدت می پردازند تا در حقیقت درد روستاهای محروم را بچشند و آنرا به مسئولان استانی انتقال دهند.

عسگری گفت: 30 نفر از دانشجویان دختر نیز در روستای خنجین شهرستان فراهان جهت فعالیت های فرهنگی اعزام شدند.