وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

واگذاری قسمتی از تغییرات در یارانه نقدی خانوارها به پلیس + 10
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٧
 

قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در زمستان ۱۳۸۷ به صورت لایحه از سوی دولت محترم به مجلس شورای اسلامی ارائه گردید و  با اعمال تغییراتی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. . در مهر ۱۳۸۹، فرم‌های اطلاعات اقتصادی برای دریافت یارانه نقدی از سوی ۶۸ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۷۵۸ نفر در قالب حدود ۲۰ میلیون خانوار تکمیل شد و در تاریخ ۲۷آذر۱۳۸۹، توسط رئیس‌ محترم جمهور طرح هدفمند کردن یارانه‌ها  رسما اعلام و عملیاتی گردید.

 -در استان مرکزی بیش از 1351000 نفر در قالب 415000 خانوار از یارانه بهره مند که از این جمعیت 69 درصد شهر نشین و 31 درصد در روستاهای استان ساکن هستند.

- کمیسیون ماده (9) آیین نامه اجرائی ماده(7)  قانون هدفمند سازی یارانه ها:


بعد از واریز اولین مرحله یارانه نقدی در آذر ماه 1388  جهت پاسخگویی به سئوالات شهروندان و رسیدگی به مواردی از قبیل اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، زندانی بودن ، فوت یا مفقود و یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی خانوار( مثل زندگی در خارج از کشور)، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و افرادی که در مراکز شبانه روزی نگه داری می شوند و فاقد سرپرست می باشند، دبیر خانه کمیسیون ماده(9) آیین نامه اجرائی ماده(7) قانون هدفمند سازی یارانه ها در دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری و فرمانداریهای تابعه تشکیل گردید از اردیبهشت ماه سال 1390 قسمتی از کارهای مربوط به این کمیسیون به پلیس +10 واگذار گردید. پرونده های واصله از فرمانداریها بعد از بررسی و مطرح شدن در جلسات کمیسیون ، اعمال تغییرات انجام شده و متقاضیان برای ثبت نام جدید به پلیس+10 راهنمایی می شوند. در کمیسیون مذکور تا به امروز به بیش از 9000 پرونده رسیدگی شده است .

-کمیسیون ماده(10) قانون هدفمند سازی یارانه ها:

به منظور رسیدگی به اعتراضات اشخاص به استرداد وجوه پرداختی و کمکهای موضوع ماده(7) و (8) قانون هدفمندی مصوب1388 ،کمیسیون ماده(10) قانون هدفمند سازی یارانه ها در استانها تشکیل گردید. در استان مرکزی کمیسیون ماده (10) بالغ بر 10 پرونده را مورد بررسی قرار داده و رای کمیسیون به سازمان هدفمند سازی ارسال شده است.