وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مدارس در سال جدید تجهیز مى شوند
نویسنده : مدیر - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٩
 

وزیر آموزش و پرورش: 4 هزار مدرسه با 4 میلیون متر مربع زیر بنا در سال جدید ساخته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحدمرکزی خبر،حمید رضا حاجی بابایی گفت: این مدارس مقاوم در مقابل زلزله و با ویژگی های معماری ایرانی و عمر مفید حداقل 50 سال ساخته می شود و دارای نمازخانه، کتابخانه و سالن ورزشی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امسال همچنین 2800 مدرسه فرسوده ازمحل اعتبارات قانون تخریب و بازسازی، تخریب و نوسازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: عملیات مقاوم سازی یکهزار مدرسه غیر مقاوم در مقابل زلزله نیز از تابستان امسال آغاز و تا تابستان سال آینده به پایان خواهد رسید.

حاجی بابایی گفت: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس سال گذشته 4300 مدرسه با 18 هزار و 700 کلاس درس ساخت و به آموزش و پرورش تحویل داد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از این تعداد بیش از 500 مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز و بقیه از محل اعتبارات نوسازی مدارس ساخته شد.

وی با اشاره به این که با ورود خیران به عرصه مدرسه‌سازی، مدارس دو نوبته به یک نوبته تبدیل شده‌اند، افزود: در بین کلان شهرها، تهران نیازمندترین شهر برای ساخت مدرسه است و کمبود زمین، اصلی‌ترین مانع برای مدرسه سازی در این شهر است.

وزیر آموزش و پرورش سال جدید را سال تجهیز مدارس خواند و گفت: با ساماندهی های انجام شده آزمایشگاه ها و کارگاه های بسیاری از مدارس تجهیز خواهند شد.

وی از استخدام40هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: از این تعداد 20هزار معلم ورزش،10هزار مشاور تحصیلی و10هزار نیروی متخصص فنی، علوم پایه و ابتدایی خواهند بود که تعدادی از آنان از مهرامسال فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

حاجی بابایی افزود:‌ همچنین هفت هزار نیرو به صورت کار معین از طریق آزمون در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند که به عنوان سرایدار مدارس مشغول بکار خواهند شد.